Kural ve Koşullar TNT Turkey

Kural ve Koşullar TNT Turkey

“Eve Teslim” işin evden yapıldığı konumlar veya Göndericinin teslimat adresini ev olarak belirlediği teslimat dahil olmak üzere eve veya özel konuta yapılan teslimatı ifade eder. “Alıcı” Gönderinin alıcısı olarak Konşimentoda belirtilen gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder. “B2C Gönderileri” bir ticari Gönderen (profesyonel amaçlarla hareket eden) ve bir bireysel tüketici-Alıcı (profesyonel amaçları dışında hareket eden) arasındaki ticari bir işlem uyarınca yapılan Gönderileri ifade eder. “Ek Hizmetler” Taşıma Hizmetleri niteliğinde olmayan tüm hizmetleri ifade eder. MADDE 14 – (1) Disiplin cezasına konu fiilin öğrenildiği tarihten itibaren 15 gün içinde disiplin işlemlerine başlanması zorunludur. (3) Yevmiye kesme cezası bir maaştan ancak iki yevmiye kesilerek uygulanabilir. Yevmiye kesme cezası iki yevmiyeden fazla ise cezanın kalan kısmı takip eden ayların maaşlarından kesilir. (2) Disiplin cezaları verildiği tarihten itibaren hüküm ifade eder ve derhal uygulanır. Yevmiye kesme cezası, cezanın veriliş tarihini takip eden aybaşında uygulanır.

İkramiye kazanan katılımcıların 15 gün içinde bilgilerini paylaşmaları gerekmektedir. Muud Mobil​ uygulaması, zengin Muud arşivinin mobil cihazlardan dinlenebilmesini sağlayan, siz bilgisayar başında değilken bile Muud şarkı listelerinize ulaşmanızı sağlayan bir uygulamadır. Her bir ADSL Kullanıcı Bilgimle ayrı ayrı Türk Telekom TekŞifre hesabı açabilir miyim? Birden fazla ADSL hattı olan kullanıcılarımız, her hat için ayrı bir e-posta adresiyle TekŞifre hesabı oluşturabilirler. Üzerinize kayıtlı birden fazla Türk Telekom ADSL hattı olması durumunda, TekŞifre alımı esnasında üzerinize kayıtlı olan ADSL hatlarınızdan TekŞifre alımına uygun olanlar listelenir ve seçiminize göre TekŞifre tanımlaması gerçekleştirilir. Ancak maalesef, web tarayıcıları gibi bir çok internet yazılımında, download hızı ifade edilirken “bits per second” yerine “Bytes per second” terimi kullanılır. Ankastrasının eski olması bağlantı kalitesinin düşmesine neden olabilir.

Bu şirketin, bildirilen spam’in analizine dayalı olarak yeni tür filtreler geliştirmesine yardımcı olur. Mail adresinize gelen postaları açtığınızda cihazınıza yüklenen kötü amaçlı yazılımlar ağ güvenliğini ciddi anlamda tehdit eder. Önüne geçmek içinse mail adresinizdeki zararlı postaları ayıklayacak güvenlik programlarından faydalanmanız ve tanımadığınız kişilerden gelen e-postaları açmamanız önemlidir. Bilgisayar virüsleri internet yoluyla bir dizi farklı mekanizma üzerinden yayılabilir, bilgisayarınıza çeşitli şekillerde ulaşabilir. Bilgisayar korsanları, uygulamalarda, dosya paylaşım hizmetleri aracılığıyla gönderilen belgelerde, eklentilerde ve sık sık indirdiğiniz diğer yerlerde virüsleri gizleyebilir. Kötü amaçlı ekler içeren E-postalar siber suçluların en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Bu ekler genellikle e-postaya ZIP veya EXE gibi yürütülebilir dosyalar olarak yerleştirilir.

  • • Bir web sitesinin veya işletmenin dijital bilişim sistemine izinsiz bir şekilde girmek.
  • Örneğin bir dosyanın ya da diskin büyüklüğü ifade edilirken 2 Kilo Byte, 3 Mega Byte vs. denilir.

‘Türk Telekom TekŞifre’ Kullanıcı Adı ve Şifrenizle giriş yaptıktan sonra; ‘Üyelik Bilgilerim’ sayfasında ‘Şifre Değiştir’e tıklayınız\. Canlı krupiyelerle oyna, gerçek bir kumarhane atmosferini evinden hisset. https://sahabet-tr.site/\. Açılan sayfada mevcut Şifrenizi ve yeni Şifrenizi girerek, Şifrenizi değiştirebilirsiniz. Türk Telekom TekŞifre Kullanıcı Adımı nasıl değiştirebilirim, üyelik bilgilerimi nasıl düzenleyebilirim? TekŞifre Kullanıcı Adınız, üyelik işlemlerinde girmiş olduğunuz e-posta adresidir. Aynı e-posta ile Türk Telekom TekŞifre’de birden fazla hesap oluşturabilir miyim? Aynı e-posta adresiyle sadece bir TekŞifre hesabı oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz uygulamaların büyük bir bölümü, veri güvenliğinizi sağlamak bir yana başlı başına güvenlik sorunu oluşturabilir. Kişisel verileri aktif olarak toplayan, kullanan ya da satan çok sayıda ücretsiz VPN hizmeti olduğu unutulmamalıdır. En basit haliyle yerel bir sistem gibi görünecek şekilde, uzak bir sistemle bağlantı kurmanızı sağlar. Başlangıçta ana bilgisayar bilgisayarlarını uzak terminallerden yönetmek için bir uzaktan kumanda biçimi olarak inşa edilmiştir. Ağ yöneticileri tarafından ağ cihazlarına erişmek ve bunları yönetmek için kullanılır. Uzak bir cihazın IP adresine veya ana bilgisayar adına telnet yapılarak cihaza ya da herhangi bir uygulamaya erişilebilir.

Gönderinin, Alıcının mukim olmadığı bir üçüncü taraf tesisine gönderilmesi durumu da dahil olmak üzere diğer belirli bazı durumlarda, ilgili gümrük vergisi ve vergileri Göndericiye yansıtılabilir. Gümrük vergisi, vergiler ve diğer ilgili Ücretlere ilişkin faturalar alındığında muaccel hale gelir. Diğer herhangi ek ücretlerin ayrıntılarına tnt.com üzerinden ulaşılabilir. TNT, Ücretlerine geçerli kanun ve yönetmeliklere uygun olarak katma değer vergisi yansıtacaktır. Hat dondurulduğunda, aylık internet erişim ücreti faturalandırılmaz. Bunun dışında yer alan taksitler veya kullanılan Katma Değerli Servis ücretleri Türk Telekom faturasında yer alır.

Yapılan iş yeniden bir planlamaya gerek kalmaksızın sürekli olarak tekrar edilerek verim elde edilebilir. Bu noktada dördüncü aşama olan önlem alma her zaman aktif durumda olmalıdır. Bu aşamada işin herhangi bir safhasında problem meydana gelmemesi için ön görülen hatalar ortadan kaldırmalı, sistem bir şekilde işlemez hale gelmeye başladıysa da yeniden planlama aşaması aktif edilmelidir. Kimlik avı, veri hırsızlığı için siber suçluların en çok kullandığı yöntemlerden biridir. Klasik kimlik avı e-postası olarak da bilinen phishing yönteminin spear phishing, mobile phishing ve Wi-Fi twin gibi onlarca türü bulunur. ’’ öğrenerek saldırganların manipülasyonlarını daha iyi tanımlayabilir, tuzaklardan korunabilirsiniz. Hash ya da ‘’hash fonksiyonu’’ kriptografide herhangi bir içerik parçası için benzersiz bir tanımlayıcıdır. Aynı zamanda, herhangi bir boyuttaki düz metin verilerini belirli bir uzunlukta benzersiz bir şifreli metne dönüştürür. Temel olarak, hash gönderdiğiniz herhangi bir verinin, tamamen bozulmadan ve değiştirilmeden alıcıya ulaşmasını sağlamanın bir yoludur. ’’ konusunda bilgi sahibi olarak kriptografik sistemleri daha iyi anlayabilirsiniz. • Siyah şapkalı hacker (Black hat hacker)’ların amacı hack işlemleri sayesinde kendilerine kişisel çıkar sağlamaktır. Genellikle kurumsal bilgileri çalarak para karşılığında satarlar.

Çeşitli kurumların açıklarını izinsiz bir şekilde sistemlerine sızarak tespit ederler. Güvenli internet hizmeti servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak verilir. Sizi ve ailenizi internette bulunan zararlı içeriklerden korumaya yardımcı olur. İnternet servisinden yararlandığınız firmanın müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir. Güvenli internet hizmetinden faydalanmaya başladıktan sonra iptal edebilir veya profil ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bu kapsamda firmalar tarafından cayma bedeli veya profil değişikliği ücreti alınmaz. Herkese açık bir hizmet olsa da kısıtlı internet erişimi sunduğu için daha çok bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilir. Botnet dünya çapında çok sayıda kullanıcıyı etkileyen büyük internet kesintilerinin bazılarından sorumludur. Potansiyel olarak milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan kritik protokol servislerini ve popüler web uygulamalarını çökertebildikleri için botnet ağı çok tehlikelidir. ’’ konusunda, yazılımın çalışma ve yayılma gibi karakteristik adımlarını bilmek donanım ve ağ güvenliğini artırmaya yardımcı olabilir. Blokzincir teknolojisi, sayısal bilgilerin merkezi sistemlerden farklı olarak dağıtık bir şekilde bloklarda tutulmasını sağlar. Blokzincirin parçası olan bir blok oluşturulduğunda bloğun hash değeri hesaplanır.

Bulut teknolojisi, verilerin farklı sunucular tarafından depolanmasını ve bu verilere internet üzerinden ulaşmayı ifade eden bir terimdir. İnternetteki sanal bir depolama alanı olarak kullanılan bulut teknolojisi sayesinde kişiler ya da kurumlar kendilerine ayrılan alanlara uydu üzerinden ulaşarak bu alanları kullanabilirler. • DDoS başlatmak isteyen bir saldırgan, güvenlik açıkları için mümkün olduğunca çok cihaz tarar. Yazılım bulaşan cihaz üzerinden yerel ağ ek güvenlik açıkları için taranabilir. Veri türleri yapılandırılmış, yapılandırılmamış ve yarı yapılandırılmış olarak sınıflandırılır. Sabit formatta saklanabilen, erişilebilen ve işlenebilen her türlü veri, ‘yapılandırılmış’ veri olarak adlandırılır. Bilinmeyen form veya yapıya sahip herhangi bir veri, yapılandırılmamış veri olarak sınıflandırılır. Boyutlarının çok büyük olmasına ek olarak, yapılandırılmamış veriler, veriden değer elde etmek için işlenmesi açısından birçok zorluk doğurur. Yapılandırılmamış verilerin tipik bir örneği, basit metin dosyaları, resimler, ve videolar ya da bunların bir kombinasyonunu içeren heterojen veri kaynaklarıdır. Yarı yapılandırılmış veriler, her iki veri biçimini de içerebilir. Yarı yapılandırılmış verileri formda yapılandırılmış olarak görebiliriz, ancak bir tablo tanımı ile tanımlanmaz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top